Флораріуми

Що ж це за «звір», флораріум? це – це композиція з кімнатних рослин в скляних ємностях найрізноманітніших форм. Для флораріумов обов’язково використовують вази або бокси з прозорого скла (альтернативний варіант -сучасний пластик). Через цю особливість їх охрестили «закритими квітковими вітринами».

Вітрини для рослин увійшли в моду ще в середині 19 століття. У той самий час на піку популярності знаходилися папороті. Їх можна було зустріти де завгодно: на жіночих туалетах, в домашньому інтер’єрі, в торгових лавках і бутиках. Скляні вітрини називали «папоротевими оранжереями», тому що і туди папороть пробрався. Він, до речі, став першим з рослин, які удостоїлися честі красуватися на вітринах. Однак, своє неподільне правління папороть смакував недовго. Незабаром і інші рослини стали завсідниками скляних вітрин. Хітом тих сезонів були розкішно декоровані, пишні, іноді надто химерні квіткові вітрини, якими прикрашали світські салони і прийомні зали. Найулюбленішим видом флораріумов тих років був «hortus fenestralis». Таку назву йому подарував відомий тоді письменник і за сумісництвом садівник-любитель, Ш. Хібберд. Це він придумав дизайн цієї скляної вітрини. Що ж являла собою його ідея? Нortus fenestralis – це спеціально сконструйований вікно, на яке можна було замінити своє звичайне вікно. Оригінальність проекту полягала в тому, що дивлячись в таке вікно, можна було мріяти про далекі, майже казкових країнах або представляти, що ви живете самому серці тропіків.

В умовах невеликих квартир флораріум стане гідною заміною громіздким оранжерей. Завдяки закритому простору, в ньому підтримується особливий мікроклімат, сприятливий для зростання і розвитку багатьох рослин. За склом можна відтворити шматочок тропічного лісу, скелястий або пустельний ландшафт.

Найчастіше у флораріумах вирощують барвисті орхідеї, всі види марант, бромелий, алоказій, азалії, цикламени, селагинелли, ефектні папороті, епісциї, витончений аїр злаковий, а також карликові сенполії і диффенбахії. Фахівці не радять селити у флораріум кактуси (за винятком видів з тропічних лісів), так як занадто вологе повітря не до вподоби цим рослинам. Вони будуть відчувати себе некомфортно і, отже, навряд чи прикрасять композицію в цілому.

Чому саме флораріум ?:

1. Це гарно! Скляна ваза, заповнена живими рослинами і декоративними елементами – камінчиками, Коряжка, фігурками виглядає незвично і стильно. Будь-який інтер’єр тільки виграє від такого декору.
2.  Це цікаво! Догляд і спостереження за маленькою екосистемою буде цікавий і дорослим і дітям. Зазвичай мама вирощує красу, а діти і інші домочадці милуються результатом.

Компанія ArtGarden допоможе створити маленький оазис саме для Вас!